Zaprojektowany z myślą o wysokich osiągach.

Podobnie jak wielokrotnie nagradzany poprzednik IONIQ 5, także jego sportowa wersja N przedstawia odświeżające podejście do pojazdów elektrycznych, w celu podkreślenia czystych linii i minimalistycznych konstrukcji – wzbogacone o wysokiej jakości elementy konstrukcyjne, które inspirują pasjonującą jazdę.

Stylistyka

Funkcje zwiększające wydajność.

Podobnie jak modele z gamy N, także IONIQ 5 N jest wyposażony w szereg dodatkowych elementów konstrukcyjnych zwiększających osiągi, takich jak:  kontrastujące czarne wykończenia i tylny spojler, które podkreślają sportowe aspekty standardowego modelu i maksymalizują jego potencjał do jazdy po torze.
   
Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
 1. Front view of the all-electric Hyundai IONIQ 5 N high-performance EV.

  Przód.

  Z przodu znajduje się maska z logo N oraz zderzak z kurtyną powietrzną i klapami powietrza dla dodatkowego chłodzenia. W dolnej części zderzaka biegnie spojler, który podkreśla sylwetkę samochodu i sugeruje jego osiągi.
 2. Side view of the all-electric Hyundai IONIQ 5 N with Luminous Orange details.

  Linia boczna.

  Ekskluzywny dla modeli elektrycznych N kolor „Luminous Orange” na dole czarnej osłony przedniego zderzaka jest kontynuowany wzdłuż bocznych progów, nadając IONIQ 5 N wygląd gotowy do jazdy po torze wyścigowym.
 3. The all-electric Hyundai IONIQ 5 N and its wing-type N spoiler.

  Tył.

  Z tyłu wyróżniający się spojler wraz z tylnym dyfuzorem i wylotem powietrza z pomarańczowymi akcentami, pomagają kontrolować przepływ powietrza, zapewniając optymalne właściwości aerodynamiczne. W spojlerze zintegrowane jest trójkątne światło STOP charakterystyczne dla modeli N. 

  Elementy konstrukcyjne zwiększające wydajność.

  Oczywiście elementy nadwozia IONIQ 5 N inspirowane sportami motorowymi zostały zaprojektowane tak, aby wywierały silne wrażenie – ale jednocześnie wszystkie mają za zadanie zwiększać osiągi i dostarczać maksymalną przyjemność z jazdy.
  Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
  1. The aggressively sculpted air intakes of the Hyundai IONIQ 5 N high-performance EV. 

   Przednie wloty powietrza.

   Przednie wloty powietrza zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić lepszą aerodynamikę i ochłodzić wydajny układ hamulcowy wyposażony w 4-tłokowy przedni zacisk i klocki o wysokim tarciu.

  2. A picture of the 21" forged alloy wheel of the all-electric Hyundai IONIQ 5 N.

   Felgi aluminiowe 21''

   Kute 21-calowe felgi aluminiowe z oponami 275/35R21 Pirelli P-Zero o dużej przyczepności zapewniają lepszą jazdę i prowadzenie na torze.

  3. The all-electric Hyundai IONIQ 5 N and its wing-type N spoiler.

   Sportowy spojler.

   Dłuższy od wersji montowanej na swoim poprzedniku IONIQ 5 – wydatny, tylny spojler N pomaga kontrolować przepływ powietrza, wspierając zwiększoną siłę docisku i lepszą przyczepność.

   Wymiary

   Większy, odważniejszy i potężniejszy.

   Model N dodatkowo wyróżnia się od standardowego IONIQ 5 zmianą proporcji. Jest ogólnie o 20 mm niższy, o 50 mm szerszy, aby pomieścić szersze opony, i o 80 mm dłuższy dzięki bardziej widocznemu dyfuzorowi.
   Small images with the real size of the Hyundai IONIQ 5 N , front view and side view. 

   Wnętrze

   Zaawansowany technologicznie kokpit.

   Kokpit skupiony na kierowcy został zaprojektowany z myślą o jednym celu – aby każda jazda była ekscytującym przeżyciem. Dzięki zastosowaniu elementów serii N, w tym kierownicy, siedzeń, listew progowych i metalowych pedałów, model IONIQ 5 N dostarcza dużą dawkę adrenaliny i przyjemność z jazdy.
      
   Kliknij, aby odtworzyć Kliknij, aby odtworzyć Wróć do początku
   1. The N bucket seats in the all-electric Hyundai IONIQ 5 N. 

    Fotele kubełkowe N.

    Te sportowe fotele, widoczne na zdjęciu w luksusowym wykończeniu z poliAlcantary i skóry pochodzącej z recyklingu, są wyposażone w podświetlane logo N, które zapala się witając Cię po otwarciu drzwi.
   2. Picture of the leather steering wheel of the all-electric Hyundai IONIQ 5 N. 

    Sportowa kierownica N.

    Szczęście jest w Twoich rękach, wystarczy je tylko uchwycić. Teraz jest to możliwe, dzięki nowo zaprojektowanej skórzanej kierownicy N z przyciskiem N Grin Boost w kolorze czerwonym i przyciskiem trybu jazdy w kolorze niebieskim, idealnie umiejscowionym, aby zapewnić natychmiastowe przyspieszenie i frajdę.
   3. Closeup view of the sporty pedals inside the Hyundai IONIQ 5 N.

    Sportowe pedały N.

    Ze względu na charakter jazdy N, pedały IONIQ 5 N są zoptymalizowane pod kątem kontaktu ze stopami w scenariuszach jazdy po torze, które obejmują nadsterowność, drifting i poślizgi, zmniejszając ryzyko uślizgu stopy. 
   4. The center console with track driving knee pads of the Hyundai IONIQ 5 N. 

    Konsola środkowa.

    Konsola środkowa IONIQ 5 N jest zoptymalizowana do jazdy po torze, dzięki i podparciom na kolana i golenie oraz przesuwanemu podłokietnikowi. Przedłużenie dolnej części konsoli zwiększa sztywność, aby jeszcze bardziej wspierać sportową jazdę. Do codziennego użytku oferuje również złącze USB typu C, ładowarkę bezprzewodową oraz uchwyty na kubki.

    Kolory

    Ekologiczne materiały o sportowym charakterze.

    Podobnie jak w standardowym modelu IONIQ 5, w całym modelu IONIQ 5 N zastosowano ekologiczne materiały, w tym nadającą się do recyklingu elementy wykończenia drzwi, przędzę z trzciny cukrowej, przędzę z recyklingu butelek PET, tworzywo z trzciny cukrowej i ekologicznie przetworzoną skórę. IONIQ 5 N zawiera również farbę z pigmentem z recyklingu opon i tapicerkę siedzeń Alcantara z poliamidu z recyklingu.