Prawdziwy "hot SUV".

KONA N łączy przyjemność z jazdy hot-hatcha z wszechstronnością SUV-a: docenisz jego mocny silnik i wrażenia dźwiękowe, a także skorzystasz z idealnego rozmiaru i praktyczności do życia w mieście, w tym obszernej listy funkcji bezpieczeństwa.

Osiągi

Moc sportowych emocji na drodze.

Całkowicie nowa KONA N wprowadza emocje N do SUV-a. N oznacza więcej niż 280-konny silnik czy 8-biegowa mokra dwusprzęgłowa skrzynia biegów. Oznacza to takie funkcje, jak kontrola startu, mechanizm różnicowy N Corner Carving oraz system kontroli N Grin z pięcioma trybami jazdy (w tym jeden z możliwością dostosowania). Poznaj je wszystkie w każdych warunkach jazdy i na każdym terenie.

Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
 1. Detail of the turbo engine inside the Hyundai KONA N true hot SUV

  Silnik z turbodoładowaniem.

  Silnik 2.0 T-GDI zapewnia 280 KM i znaczny wzrost mocy przy równomiernym rozłożeniu, co przekłada się na wyższy moment obrotowy i moc przy niższych obrotach, poprawiając responsywność, przyspieszenie i przyjemność z jazdy.

 2. Transmission of the Hyundai KONA N true hot SUV

  8-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

  Szybka automatyczna 8-biegowa dwusprzęgłowa skrzynia biegów typu mokrego (N DCT) umożliwia również ręczne wybieranie biegów, gdy potrzebujesz więcej wyścigowych emocji.

 3. Race personnel in coveralls and helmet, checking the tyres of the KONA N hot SUV

  Opony o wysokich osiągach.

  Szyte na miarę opony Pirelli P Zero to te same, których używają zespoły Hyundaia w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

  Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
  1. Schematic of the Hyundai N Corner carving differential.

   Dyferencjał N Corner Carving.

   Elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (e-LSD) mechanicznie steruje przeniesieniem mocy na każde przednie koło. Poprawia sterowność i stabilność w szybkich zakrętach.

  2. Schematic of the Hyundai traction control

   Kontrola trakcji.

   Kontrola trakcji umożliwia KONA N działanie w trudnych warunkach (prawie wydaje się, że jest to napęd na 4 koła). Wybierz jeden z czterech różnych trybów (GŁĘBOKI ŚNIEG, ŚNIEG, BŁOTO i PIASEK).

  3. Schematic of the Hyundai Electronic Stability Control (ESC).

   Elektroniczna kontrola stabilności (ESC).

   ESC stabilizuje pojazd podczas manewrów na zakrętach. W razie potrzeby system uruchamia hamulce na poszczególnych kołach i ingeruje w system zarządzania silnikiem.

  4. Schematic of the Hyundai power steering

   Wspomaganie kierownicy.

   Montowany na zębatce system wspomagania kierownicy z napędem silnikowym (R-MDPS) zapewnia stabilność pojazdu przy dużych prędkościach i sprawia, że samochód błyskawicznie reaguje, przy niższych prędkościach.

  5. Schematic of the Hyundai Electronic Controlled Suspension.

   Elektronicznie sterowane zawieszenie.

   Wpływaj na sztywność zawieszenia jednym naciśnięciem przycisku i optymalizuj reakcję pojazdu w różnych sytuacjach drogowych, na drodze lub na torze wyścigowym.

  6. Schematic of the Hyundai N Power Sense Axle.

   Oś N Power Sense.

   Dzięki zwiększonej sztywności i zmniejszonej masie przednia oś szybko przesyła kierowcy precyzyjne informacje zwrotne, poprawiając przyczepność i zapewniając bardziej intuicyjne wrażenia z jazdy.

   Infographic displaying performance data of the Hyundai KONA N.

   Turbodoładowany silnik 2.0 T-GDi.

   Dzięki mocy wyjściowej 280 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 392 Nm, silnik charakteryzuje się płaską mocą, która zapewnia większy moment obrotowy i moc przy średnich i wysokich obrotach na minutę.

   Skrzynia biegów N DCT.

   N DCT to ulepszona wersja 8DCT firmy Hyundai, 8-biegowa, mokra skrzynia biegów z dwoma oddzielnymi sprzęgłami dla lepszego przyspieszenia i szybszej zmiany biegu na wyższy. Ulepszenia N pozwalają jej sprostać wymaganiom pojazdów o wysokich osiągach. N DCT stosuje specjalnie dobrane przełożenia, dzięki czemu silnik 2.0 T-GDi zapewnia najlepszą możliwą wydajność.
   Portrait of Andreas-Christoph Hofmann, Vice President of Marketing & Product at Hyundai Motor Europe.
   Dodanie N DCT pozwala nam rozwinąć filozofię „Fun to Drive” marki N. W połączeniu z nowym modelem KONA N, dostarcza wszelkiego rodzaju sportowe funkcje i przekształcama KONA N w prawdziwego „gorącego SUV-a”.

   - Andreas-Christoph Hofmann - Wiceprezes ds. Marketingu i Produktu w Hyundai Motor Europe -

   N Grin Control System.

   Dopasuj swój samochód do swojego nastroju – za naciśnięciem przycisku system sterowania N Grin pozwala wybrać jeden z pięciu różnych trybów jazdy, aby dopasować się do Twojego nastroju. Poszczególne tryby dostosowują parametry silnika, zawieszenia, układu kierowniczego, elektronicznej kontroli stabilności (ESC), dźwięku wydechu, mechanizmu różnicowego N Corner Carving (e-LSD), skrzyni biegów.
   Hyundai KONA N driving on a race track at sunset.

   Launch control.

   Funkcja Launch Control zapobiega poślizgowi opon i zapewnia optymalną przyczepność podczas szybkiego startu.
   Metal pedals inside the Hyundai KONA N hot SUV.

   Creep on/off.

   Precyzyjne przyspieszanie: Gdy pełzanie jest wyłączone, a samochód jest na biegu D, samochód nie toczy się automatycznie po zwolnieniu pedału hamulca.

   Bezkompromisowa jazda SUV-em.

   Oprócz możliwości na torze wyścigowym, zupełnie nowa KONA N jest nadal SUV-em. Obszerna lista właściwości jezdnych i prowadzenia zapewnia bezkompromisowe właściwości jezdne SUV-a.
   Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
   1. Detail of the Hyundai KONA N hot SUV front bumper

    Wysokowydajny układ hamulcowy.

    Powiększone wloty powietrza w przednim zderzaku samochodu, zaciski z materiału o wysokim współczynniku tarcia, zmodyfikowane wahacze i osłona termiczna maksymalizują skuteczność hamowania.

   2. Hyundai KONA N driving on an unpaved road in an open landscape

    Sztywność nadwozia.

    Bezpieczeństwo bierne jest zwiększone przez sztywność nadwozia. Dodatkowe punkty spawania, ulepszone mocowania amortyzatorów i wzmocniony szkielet chronią pasażerów w przypadku kolizji.

   3. Details of the 19" forged wheels, red callipers, and body-coloured fenders on the Hyundai KONA N hot SUV

    19-calowe kute koła.

    Dzięki specjalnie opracowanym oponom, które zapewniają maksymalną przyczepność, zamontowana na lekkich 19-calowych kutych felgach aluminiowych, KONA N oferuje doskonałe osiągi na różnych nawierzchniach.

    Bezpieczeństwo

    Bezpiecznie badaj granice wydajności.

    Uspokój swój umysł, gdy dociskasz KONE N do granic możliwości. Hyundai SmartSense chroni Ciebie i Twoich pasażerów dzięki najnowszym funkcjom bezpieczeństwa i wspomagania jazdy.

    Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
    1. Asystent unikania kolizji z tyłu (RCCA).

     Podczas cofania poza obszarami o słabej widoczności system nie tylko ostrzega kierowcę o zbliżających się pojazdach z boku, ale także automatycznie uruchamia hamulce.

    2. Asystent unikania kolizji w martwym polu (BCA).

     Dzięki dwóm czujnikom radarowym w dolnym tylnym zderzaku system ostrzega o ruchu w martwym polu. Jeśli ustawisz kierunkowskaz w takiej sytuacji, włączy się sygnał dźwiękowy i zahamuje, aby zapobiec kolizji.

    3. Asystent unikania kolizji do przodu (FCA).

     Wyczuwając drogę z przodu za pomocą kamery i czujnika radarowego, system FCA automatycznie hamuje, gdy wykryje nagłe hamowanie poprzedzającego samochodu lub pieszych i rowerzystów na drodze.

    4. Asystent jazdy na pasie ruchu (LFA).

     KONA N zawiera asystenta pasa ruchu (LFA). Po aktywacji utrzymuje samochód na środku pasa ruchu przy prędkościach od 0 do 200 km/h na autostradach i ulicach miast.

    5. Inteligentny tempomat (SCC).

     Utrzymuj ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu, ponieważ SCC automatycznie zmniejsza lub zwiększa prędkość do ustawionego poziomu.

    6. Powiadomienie o ruszeniu poprzedzającego pojazdu (LVDA).

     Ta inteligentna funkcja podczas jazdy po mieście powiadamia kierowcę, gdy pojazd z przodu rusza, na przykład na światłach lub w korku.

    7. Inteligentne ostrzeganie o ograniczeniach prędkości (ISLW).

     Rozpoznaje znaki prędkości na drodze i wyświetla w czasie rzeczywistym znaki ograniczenia prędkości i zakazu wyprzedzania zarówno na wyświetlaczu systemu nawigacyjnego, jak i na zestawie wskaźników.

    8. Ostrzeżenie o bezpiecznym wyjściu (SEW).

     Zapobiega wypadkowi, gdy samochód jest zaparkowany, z tyłu zbliża się inny samochód, a pasażer próbuje otworzyć drzwi. Na zestawie wskaźników pojawia się również lampka ostrzegawcza, aby ostrzec kierowcę o potencjalnym niebezpieczeństwie.

    9. Monitorowanie uwagi kierowcy (DAW).

     Stale monitoruje i analizuje wzorce jazdy poprzez wprowadzanie danych, aby wykryć zmęczenie lub rozproszenie. Kierowca jest ostrzegany sygnałem dźwiękowym i wyskakującym komunikatem, który sugeruje, kiedy nadszedł czas na przerwę.

    1. 1
    2. 2
    3. 3
    4. 4
    5. 5
    6. 6
    7. 7
    8. 8
    9. 9
    Baby sucking on a bottle, strapped into a child seet.

    Monitorowanie tylnych siedzeń.

    RSA automatycznie powiadomi Cię, jeśli ktoś lub coś pozostanie na tylnym siedzeniu, zanim opuścisz pojazd.
    eCall button in the ceiling of the Hyundai KONA N

    eCall.

    Z łatwością skontaktuj się ze służbami ratunkowymi za naciśnięciem jednego przycisku. System eCall automatycznie ostrzega również ratowników o wyzwoleniu poduszek powietrznych pojazdu.

    Łączność

    Poszerzanie granic łączności.

    N dostarcza więcej danych, aby uzyskać większą kontrolę nad samochodem i wrażeniami z jazdy, takie jak moc, moment obrotowy, doładowanie turbodoładowania, a także liczniki czasu okrążenia i przyspieszenia. 10,25-calowy ekran dotykowy multimediów wyświetla również ekskluzywne treści N, łączy telefon za pośrednictwem Apple CarPlay lub Android Auto i zapewnia dostęp do najnowocześniejszych usług Bluelink firmy Hyundai.

    Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
    1. 10.25" cluster inside the Hyundai KONA N hot SUV

     Zestaw wskaźników 10,25’’

     Stworzony z myślą o kierowcy N, cyfrowy zestaw wskaźników pozwala kontrolować statystyki jazdy i zapewnia natychmiastową informację zwrotną na temat momentu obrotowego i doładowania turbosprężarki.
    2. 10.25" high definition touchscreen inside the Hyundai KONA N hot SUV

     Ekran dotykowy 10,25 cala.

     Oprócz Performance Driving Data System audio-wizualny system nawigacji łączy się również z Apple CarPlay™ i Android Auto™.
    3. 10.25" touchscreen with Performance Driving Data System on display inside a Hyundai KONA N

     Wydajny system danych jazdy.

     Monitoruj i ulepszaj swoje umiejętności na torze: system zapisuje i wyświetla dane dotyczące jazdy, w tym PS, moment obrotowy, doładowanie, licznik okrążeń i przyspieszenie.

     Usługi łączności Bluelink®.

     Bluelink® sprawia, że codzienna jazda samochodem o wysokich osiągach jest wygodniejsza. Oprócz usług na żywo i aplikacji na smartfony Bluelink, zupełnie nowa KONA N jest również wyposażona w dodatkowe funkcje rozpoznawania głosu. Kierowcy mogą aktywować i sterować takimi funkcjami jak klimatyzacja, ogrzewanie tylnej szyby i lusterek bocznych, a także ogrzewanie kierownicy za pomocą prostego polecenia głosowego.
     The Hyundai Bluelink® Connected Car Services app.

     Usługi łączności Bluelink®.

     Bluelink® zapewnia bezproblemową łączność i inteligentne funkcje, dzięki którym jazda jest wygodniejsza.

     Wygoda

     Poczuj się silny.

     Nastawienie N na moc i osiągi nie oznacza, że nie możesz cieszyć się wyjątkową wygodą, przekraczając granice pełnej przygód jazdy.

     Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
     1. Driver and passenger sport seats inside the Hyundai KONA N hot SUV

      Podgrzewane i wentylowane siedzenia.

      Ciepło zimą i chłodne latem. Fotel kierowcy i pasażera z przodu są dostępne z ogrzewaniem i wentylacją.

     2. Look inside the Hyundai KONA N hot SUV

      Komfort na tylnym siedzeniu.

      Pasażerowie z tyłu docenią podgrzewane siedzenia w drugim rzędzie i wygodny port USB z tyłu, dzięki czemu mogą wygodnie ładować smartfon.

     3. Heated leather steering wheel with the N Grin Shift button inside the Hyundai KONA N hot SUV

      Podgrzewana kierownica.

      Trzymaj się mocno w chłodne dni: za naciśnięciem przycisku kierownica ogrzeje dłonie.

      Poznaj całą rodzinę Hyundai N.

      Video controls message for mobile devices Video controls message for desktop devices Last slide message
      1. 1
      2. 2
      3. 3