Początki

___________________________________________________________________________

- 1996 -

Istniejemy jako firma Stawowy Sp. z o.o. (dawniej Ed-Car Sp. z o.o.) na rynku motoryzacyjnym Podbeskidzia nieprzerwanie od 1996 roku. Swoją działalność rozpoczęliśmy od niedużego punktu w Bielsku-Białej przy ulicy Wyzwolenia, aby dziś w nowoczesnym i profesjonalnie wyposażonym salonie oferować swoim Klientom najwyższej jakości obsługę i samochody. Obecnie nasz salon oraz serwis mieszczą się w Bielsku-Białej (dzielnica Komorowice) przy ulicy Czarnej 22. Obiekt zlokalizowany jest przy głównej trasie biegnącej od Cieszyna (S1) do Krakowa (S69). Z pobliskich miast jest bardzo łatwy i szybki dojazd - z Cieszyna, Żywca i Pszczyny to zaledwie 20 minut; z Oświęcimia, Andrychowa i Wisły czas przejazdu nie jest większy niż 30 minut, a z Wadowic można do nas trafić w 40 minut.

Naszym celem jest bycie zaufanym partnerem dla naszych klientów oraz kontrahentów w motoryzacji oraz poza nią. Cel chcemy realizować bazując na wartościach takich jak: klient, wyzwanie, współpraca, ludzie, środowisko.

Nagrody

___________________________________________________________________________

- 2009 -

W roku 2009 otrzymaliśmy wyróżnienie za zarządzanie finansami od Hyundai Motor Poland.

- 2010 -

Zostaliśmy uhonorowani w latach 2010, 2011, 2012 przez Hyundai Motor Europe członkostwem w Hyundai Frontier Dealer Club jako jeden z najefektywniejszych dealerów w Europie.

- 2011 -

Z dniem 11 kwietnia 2011 roku postanowiliśmy zmienić nazwę firmy z Ed-Car Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością na Stawowy Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Obecna nazwa jest zawiązana z nazwiskiem właścicieli i podkreśla jej rodzinny charakter. Jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku motoryzacyjnym, cieszącą się zaufaniem zarówno Klientów, jak i kontrahentów. Od lat znajdujemy się w czołówce dealerów w Polsce pod względem sprzedaży samochodów.

- 2013 -

W 2013 Hyundai Motor Europe wyróżnił nas i przyznał członkostwo w Hyundai Frontier Dealer Club jako Dealer Challenger. Dodatkowo w tym samym roku otrzymaliśmy od Hyundai Motor Poland nominację do nagrody Dealer Roku 2012.

Santander Consumer Bank wyróżnił nas w 2013 nagrodą w kategorii Debiut Roku 2012.

- 2014 -

Bank BNP przyznał nam nagrodę za najlepsze wyniki sprzedaży produktów finansowych w 2014 roku. W tym samym roku otrzymaliśmy także nagrodę od Hyundai Motor Poland za zajęcie III miejsca w kategorii DEALER ROKU 2014, w kategorii dużych dealerów. Rok 2014 zakończyliśmy jako NAJLEPSZY DEALER W POLSCE POŁUDNIOWEJ pod względem sprzedaży.

- 2015 -

Za wyniki w roku 2015 otrzymaliśmy od naszego partnera finansowego, Banku BGŻ BNP Paribas 2 nagrody: ogólnie za największy wolumen sprzedaży i za największy wolumen sprzedaży w kredycie. Hyundai Motor Poland wyróżnił nas przyznając nam nagrodę DEALER ROKU 2015 w kategorii dużych dealerów. Nagroda jest dla nas ogromnym prestiżem, ale też wyzwaniem. Daje nam mobilizację do dalszego działania i satysfakcję z tego, że idziemy w dobrym kierunku co dostrzegają nasi klienci oraz centrala Hyundai Motor Poland.

- 2016 -

3 maja 2016 roku we Frankfurcie nad Menem podczas spotkania najlepszych dealerów Hyundai z Europy (European Top Dealer Ceremony) otrzymaliśmy najbardziej prestiżową nagrodę - Prezesa Hyundai Motor Europe jako NAJLEPSZY DEALER W EUROPIE.

- 2017 -

30 czerwca 2017 roku na Konferencji Dealerów Hyundai w Krakowie zostaliśmy uhonorowani najbardziej prestiżową nagrodą przyznawaną przez Hyundai Motor Poland – DEALER ROKU 2016. Jest to dla nas ogromny zaszczyt i zawodowy sukces. Taki sukces jest wynikiem inwestowania w pracowników, obiekty i procesy. Nagrodę traktujemy jako wyraz ogromnego zaufania, ale także zobowiązanie, które wypełnimy najlepiej jak potrafimy.

- 2018 -

W roku 2018 otrzymaliśmy nagrodę za największą penetrację Hyundai Finance w Programie i-Best, w którym to programie sprzedajemy samochody używane. W 2018 roku, już czwarty rok z rzędu, zostaliśmy uhonorowani nagrodą DEALER ROKU 2017.

- 2019 -

10 stycznia 2019 roku na Konferencji Dealerów Hyundai w Sopocie zostaliśmy uhonorowani przez Hyundai Motor Poland najbardziej prestiżową nagrodą - DEALER ROKU 2018. Nagroda jest wyrazem uznania za wkład pracy wniesiony w realizację powierzonych celów przez każdego pracownika. Zdobycie tej nagrody jest dla nas potwierdzeniem słuszności wybranych kierunków i motywacją do dalszego rozwoju firmy.

W 2019 zmieniliśmy formę prawną naszej firmy na Stawowy Group Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa

- 2020 -

16 stycznia 2020 roku na Konferencji Dealerów Hyundai w Łodzi zostaliśmy uhonorowani p0rzez Hyundai Motor Poland najbardziej prestiżową nagrodą - DEALER ROKU 2019. 

 

Rozwój

___________________________________________________________________________

- 2013 -

Rozwój jest dla nas bardzo ważny dlatego w 2013 postanowiliśmy rozpocząć budowę nowego obiektu.

- 2014 -

Nowy salon i serwis został otwarty 25 września 2014 roku w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 114. Jest to jedyny autoryzowany dealer w Rybniku i okolicy. Nowoczesny budynek został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami koreańskiej marki i może pretendować do miana obiektu MODERN PREMIUM. Lokalizacja obiektu pozwala na szybki dojazd z Jastrzębia Zdroju, Wodzisławia Śląskiego, Raciborza, Gliwic oraz Żor. Nie jest daleko także z Kędzierzyna Koźle, Mikołowa i Katowic, przejazd trwa ok 30 minut.

 

- 2019 -

Kontynuując nasze plany rozwojowe w roku 2019 rozpoczęliśmy budowę trzeciego obiektu zlokalizowanego w Częstochowie przy ul. Krakowskiej, w sąsiedztwie centrum handlowego Auchan i Leroy Merlin.

 

 

 

Salon Online Salon Online